Kwiatki świętego Franciszka - Ugolino z Motegiorgio

 • 49,90 zł 44,91 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fronda
  • Waga: 0.6 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Jest to jedna z najczarowniejszych, najczystszych, najradośniejszych książek, jakie zna literatura. Jej drugim mianem mogłaby być: wolność. To uskrzydlony kielich wezbranego serca ludzkiego. Wdzięk i prostota podały tu sobie ręce. Tu kwitnie urok szlachetny jak ogień i czysty jak kryształ źródlany. – Leopold Staff

  Kwiatki Świętego Franciszka

  Ponadczasowy zbiór legend i opowieści o życiu Biedaczyny z Asyżu i jego uczniów.

  Od stuleci znajduje się w światowym kanonie literatury pięknej.

  Książka powstała w języku łacińskim w XIII wieku. Tradycja przypisuje większość tekstów franciszkańskiemu bratu Ugolino z Montegiorgio.

  Dopiero pod koniec wieku XIV dokonano przekładu książki na język włoski. Od tego momentu rozpoczęła się lawina tłumaczeń na inne języki. Opowieści o św. Franciszku oczarowały czytelników na wszystkich kontynentach. Łagodność, prostota, oraz niepowtarzalna atmosfera cudów Świętego żyjącego w zgodzie z Ewangelią i dostrzegającego Boga w każdym stworzeniu, stały się inspiracją dla wielu pokoleń ludzi żywej wiary.

  Oddajemy do Państwa rąk klasyczny przekład autorstwa Leopolda Staffa po raz pierwszy opublikowany w 1910.

  Kwiatki… wciąż na nowo rozczulają i oczarowują swym naiwnym wdziękiem. To w jednym abecadło chrześcijanina i literacka klasyka. Jeśli pozostajesz, Czytelniku, nieczuły na uroki opowieści o oswajaniu przez świętego Franciszka turkawek czy nawróceniu okrutnie dzikiego wilka z Gubbio, to znaczy, że jest z Tobą coś nie tak. Ale pociesz się; w końcu Bóg kazał „biedaczynie swemu, Franciszkowi, nieść lek dla zbawienia duszy swojej i innych”. Twojej także.

  Krzysztof Masłoń

  Cena detaliczna: 49,90 zł
  Autor: Ugolino z Motegiorgio
  Rok wydania: 2022
  Oprawa: twarda
  Liczba stron: 312
  Format: 14.4x20.0 cm
  Numer ISBN: 978-83-8079-816-8
  Kod paskowy (EAN): 9788380798168