Ukojone serce

 • 25,00 zł 17,50 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Koinonia
  • Waga: 0.25 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze
  • Autor: Linda Dillow
  • ISBN: 978-83-64489-18-1
  • Liczba stron: 248
  • Wymiary: 13.5x20.5cm
  • Rok wydania: 2016

  W dobie powszechnej frustracji i braku zadowolenia osiągnięcie postawy ukojonego, uspokojonego serca jest szczególnie trudne, jednak wszyscy tego desperacko pragniemy, niezależnie od okoliczności. Autorka słusznie zwraca nam uwagę na to, że osiągnięcie takiego stanu jest bardziej rezultatem zmiany nastawienia w postrzeganiu rzeczywistości, niż próbą zmiany otaczającego nas świata. Dlatego też powinniśmy skupić się na pozytywnych stronach naszej egzystencji pomimo negatywnych sytuacji, których przecież doświadczamy i będziemy doświadczać przez całe życie.
  Linda Dillow w swojej książce przesyconej optymizmem zaprasza czytelników do wspólnej podróży ku zadowoleniu. Opowiadając o wielu trudnych przeżyciach, pokazuje, jak sama uczyła się przyjmować ukojenie od Stwórcy. Jej wrażliwość połączona z doświadczeniem i wiedzą sprawiają, że to, o czym pisze, przemawia nie tylko do umysłu, ale i do serca. Stawia też często czytelnika przed wyzwaniem podjęcia konkretnych kroków do zmiany myślenia i postępowania. W dzisiejszych czasach jest wiele takich kobiet( i mężczyzn), dla których książka ta mogłaby się stać swoistym podręcznikiem, pomagającym osiągnąć zadowolenie i wewnętrzny pokój.

  Autorka pokazuje, iż sam Stwórca pragnie naszego zadowolenia w każdym aspekcie naszego życia – czy to w relacjach z innymi ludźmi, czy też w roli, jaką mamy do spełnienia lub z samymi sobą. Sam nas zachęca, byśmy wszelkie zmartwienia i troski złożyli na Niego, gdyż to one powodują nasze niezadowolenie, strach, frustracje i niepokój.
  Jeśli ciągle narzekamy, jesteśmy smutni, zasępieni, nieszczęśliwi i zamartwiający się to znaczy, że nie dość ufamy naszemu Ojcu. Tak zwane destruktywne zamartwianie się do niczego nie prowadzi, a często może być przyczyną wielu chorób. Jeśli w pełni zdamy sobie sprawę, iż nasze życie jest w Bożych rękach i pozwolimy, by to On nim kontrolował, zobaczymy jak wiele może zmienić się w naszym nastawieniu do świata i siebie samych.

  Spis treści
  Wstęp
  1. Moja podróż ku zadowoleniu
  2. W zgodzie z rzeczywistością
  3. W zgodzie z samą sobą
  4. Zadowolona ze swojej roli
  5. Szczęśliwa w relacjach
  6. Nigdy dosyć
  7. Niewłaściwy cel
  8. Zmartwienie jest jak fotel bujany
  9. Wiara – podstawa życia
  10. Ufając Bogu w kwestii „Co, jeśli”
  11. Ufając Bogu w kwestii „Gdyby tylko”
  12. Ufając Bogu w kwestii „Dlaczego”
  Mój list do Ciebie

  Tytuł orginalny: Calm My Anxious Heart
  Liczba stron: 248
  Oprawa: miękka
  Format: A5
  Tłumacz: Małgorzata Gasza
  Wydanie: 4