Prezent na każdy dzień - Alina Wieja

 • 59,00 zł 53,10 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Koinonia
  • Waga: 1.1 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Rozważania biblijne na każdy dzień roku.

  Pracę nad książką rozpoczęła Alina Wieja, dokończyła jej córka Estera Wieja.

  Okaż Bogu wdzięczność za skarby, które przygotował dla ciebie na każdy konkretny dzień. Jezus może sprawić, że zwyczajny dzień stanie się wyjątkowy. Codzienne przebywanie w Bożej Obecności będzie przemieniać Twoje życie – przyjmij prezent, który daje Ci miłujący Bóg.

  W Piśmie Świętym wielokrotnie czytamy Bożą podpowiedź: zatrzymaj się, wycisz się, odpocznij, nabierz nowych sił. W tak intensywnych czasach, pełnych medialnego zgiełku i różnorodnych presji, prawdziwą umiejętnością jest umieć wyhamować. Rozważania zawarte w tej książce właśnie temu mają służyć! Zatrzymaj się i wsłuchaj się w Boży głos.

  Przeznacz czas każdego dnia, aby zastanowić się nad tym, co w życiu ważne. Bóg zaszczyca nas swoją Obecnością, aby przynieść pokój i odświeżenie dla naszego ducha, duszy, a nawet ciała.

  Cena detaliczna: 59,00 zł
  Autor: Alina Wieja
  Wydawnictwo: Życie i misja
  Rok wydania: 2022
  Numer ISBN: 9788364489402
  Format: A5
  Liczba stron: 410
  Oprawa: twarda

  Zapraszamy do przeczytania fragmentu najnowszej książki Aliny Wieji.

  Marzec
  Dzień 1
  Prezent na dzisiaj: MIŁOŚĆ
  Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja i miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość. (1Kor 13:13)
  Prawdziwa miłość jest nierozerwalnie połączona z nadzieją i wiarą. Wypływa ona z Bożej miłości do nas. Miłość okazana nam poprzez śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa jest gwarancją każdej danej nam przez Boga obietnicy! W tym miejscu potrzeba jednakże czegoś z naszej strony. Tym elementem jest wiara, która aktywuje w nas samych dane nam
  przez Boga Słowo obietnicy. Jednak jako ludzie również i w kwestii wiary potrzebujemy Bożej pomocy. I w takim momencie sam Bóg przychodzi nam z pomocą – naszą wiarę wzmacnia nadzieją! Ponieważ „wierny jest ten, który dał obietnicę” (Hbr 10:23).
  Bóg swoją wiernością podnosi naszą słabą wiarę, abyśmy naprawdę mogli być pełni żywej nadziei. Wówczas stajemy się uczestnikami tego, co On sam nam obiecał. A to wszystko wynika z potęgi Bożej miłości do nas. On nas podnosi do miejsca, do którego sami o własnych siłach nigdy byśmy nie doszli. To pokazuje mnie i tobie, jaki niesamowity jest nasz Bóg! A jeśli cieszysz się tym, co Pan Jezus dla ciebie zrobił, to chciej tę wiarę i nadzieję nieść innym. To sprawi, że miłość w tobie będzie coraz obfitsza!

  Niech wzrośnie twoja wiara, bo ten, który cię ukochał, wypełni dane ci obietnice!

  Marzec
  Dzień 2
  Prezent na dzisiaj: RADOŚĆ
  Zawsze się radujcie. (1Ts 5:16)
  Niektórzy z nas mogliby powiedzieć, że kiedyś byli radosnymi osobami, ale z biegiem lat i pod ciężarem doświadczeń ta radość zniknęła. Jednak aby odzyskać utraconą radość, musimy najpierw uczciwie przed samym sobą odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd pochodziła nasza radość? Źródłem naszej radości powinna być Boża obecność i Jego łaska. Jaka jest nasza osobista reakcja na Bożą obecność? Pan Jezus zabiegał o to, aby Jego naśladowcy mieli w sobie Jego radość.
  Radość w Panu Bogu jest naszą jedyną siłą w kryzysie i trudnościach. Dlatego warto rozpocząć proces odzyskania tej radości od zaraz! Śpiewaj pieśń radości dla Pana, swojego Boga: o Nim, o tym, kim On jest i jaki jest. Licz błogosławieństwa, ciesz się nimi, dziękuj i mów głośno o Bożych prezentach. Dziękuj Bogu za przychylność i za to, co potrafisz zrobić, za dzieła swoich rąk. Nie zapominaj, że to także jest Boża łaska. Praktykuj wdzięczność Bogu i ludziom. Okazuj ją. Nie bierz udziału w narzekaniu. To zawsze jeszcze bardziej okradnie cię z resztek radości. Przebaczaj i pozostaw żal, a w jego miejsce wprowadź błogosławieństwo.
  Dzisiaj jest nowy dzień i możesz go rozpocząć w Bożej obecności oraz radości, która z niej wypływa!