Polowanie na lisy Prawdziwa historia uciekiniera z Jemenu

 • 39,99 zł 35,99 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Czarna Owca
  • Waga: 0.45 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Dramatyczna historia ucieczki przed wojną i terroryzmem, którą udało się zorganizować czterem nieznajomym mającym do dyspozycji wyłącznie media społecznościowe.
  Urodzony w Jemenie, Muhammed Al Samawi został nauczony nienawiści do Żydów i świata Zachodu. Częściowo sparaliżowany z powodu dziecięcej choroby i wychowany w tradycyjnej rodzinie, dorastał całkowicie podporządkowany rodzicom. Gdy w wieku dwudziestu jeden lat po kryjomu przeczytał Biblię, zrozumiał, jak wiele łączy ją z Koranem. Przez Internet nawiązał też kontakt z żydami i chrześcijanami z innych krajów, by wkrótce zacząć działać na rzecz pojednania trzech wielkich religii. W mediach społecznościowych i na międzynarodowych konferencjach poznawał kultury, które do tej pory były dla niego obce.
  Te działania bardzo szybko obróciły się przeciwko Mohamedowi. Groźby śmierci ze strony Al-Kaidy zmusiły go do ucieczki z rodzinnego miasta. W trosce o swoje bezpieczeństwo przeprowadził się do Adenu, który wkrótce stał się areną trwającej do dziś wojny domowej. Uwięziony w wynajmowanym mieszkaniu, zagrożony przez terrorystów z południa i wojnę na północy Mohammed postanowił spróbować ostatniej szansy. Bez nadziei na przeżycie, wysłał apel o pomoc…
  Mohammed Al Samawi – urodził się i wychował w Jemenie. Jako dwudziestolatek zaangażował się w działalność na rzecz dialogu i pojednania między muzułmanami, chrześcijanami a żydami. W 2015 roku, podczas wojny domowej w Jemenie, uciekł z Adenu do Stanów Zjednoczonych. Od początku swojego pobytu pracował w organizacjach promujących pokój i tolerancję religijną.

  Tytuł oryginalny: The Fox Hunt: Escape From Yemen
  ISBN: 978-83-8015-691-3
  EAN: 9788380156913
  Cena det.: 39,99 zł
  Autor: Samawi Mohammed al
  Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
  Format: 14.0x21.0cm
  Liczba stron: 344
  Wydanie: 1
  Rok wydania: 2019
  Język wydania: polski
  Ciężar: 0,37 kg
  Kategorie:

  • Historia Afryki
   Pamiętniki. Wspomnienia
   Terroryzm
   Wojny, bitwy, powstania, rewolucje