KSIĘGA PSALMÓW - Nowy Przekład Dynamiczny

 • 39,99 zł 27,99 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Vocatio
  • Waga: 0.3 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze
  • Autor: Praca zbiorowa
  • ISBN: 9788363828141
  • Liczba stron: 304
  • Wymiary: A5
  • Rok wydania: 2018

  Nowy, dynamiczny przekład Księgi Psalmów to zwiastun zakrojonego na wielką skalę projektu, który ma objąć przekład całego Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Wychodzi on naprzeciw zapotrzebowaniu na tekst ksiąg świętych podany w sposób możliwie najbardziej zrozumiały dla współczesnych odbiorców. Dzięki zastosowaniu metody tłumaczenia używającej dynamicznych równoważników znaczeniowych to, co powszednie, nabiera tu cech świętowania, dzięki czemu duch modlitwy może przeniknąć wszystkie dziedziny życia. Liczę na to, że nowy, dynamiczny przekład Księgi Psalmów odegra ważną rolę w procesie nowej ewangelizacji i przyniesie błogosławione owoce poznawania woli Bożej.

  ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski
  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

  Nowy przekład dynamiczny Księgi Psalmów należy do najlepszych w języku polskim. Jego wielką zaletą jest jasność komunikacyjna oraz nie tylko naturalny i poprawny, ale także poetycki, artystyczny a równocześnie niekoturnowy styl. Mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrym ekwiwalentem oryginału.

  prof. zw. dr hab. Andrzej Zaborski
  Instytut Orientalistyki
  Uniwersytet Jagielloński

  Wydawcy nowego przekładu dynamicznego Księgi Psalmów z dużym powodzeniem udało się odnaleźć swego rodzaju modus vivendi pomiędzy dostojeństwem należnym księdze natchnionej, a koniecznością zachowania wierności względem pierwotnego przekazu psalmodii biblijnej, z jednoczesną dbałością o jego artyzm i dzisiejszą komunikatywność. Pod tym względem nowy przekład Psalmów zdołał uniknąć rozwiązań nazbyt eksperymentalnych, podtrzymując wiele cech charakterystycznych dla polszczyzny psałterzowo-biblijnej, jak też uchronił się przed sięganiem do tych zasobów współczesnego języka polskiego, które nader często „skażone” są zbytnią potocznością i kolokwialnością.

  prof. dr hab. Stanisław Koziara
  Katedra Lingwistyki Kulturowej
  i Komunikacji Społecznej
  Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie

  Nowy przekład dynamiczny Księgi Psalmów odchodzi od idei używania językowych archaizmów i „słów wytrychów”, które są zazwyczaj niezrozumiałe dla przeciętnego czytelnika. Jego cechą nadrzędną jest łatwość zrozumienia. Przekład ten znakomicie łączy dwa podstawowe podejścia translatorskie: filologiczne (wierność wobec tekstu oryginalnego, w tym struktur poetyckich) i komunikacyjne (rozumienie i ocena tekstu, jaką mają ci, którzy czytają tekst hebrajski). To niekwestionowany walor nowego przekładu. Psalmy w tym tłumaczeniu jeszcze bardziej ukazują swoją żywotność i uniwersalny charakter. Docierają do współczesnego czytelnika, dając mu nie tylko poczucie stałości, mocy, zaufania czy opieki, ale także: wierności oryginałowi, staranności, piękna języka, jasności i użyteczności. Przyjęcie podejścia komunikacyjnego prowadzi do przekładu popularnego, przeznaczonego dla przeciętnego czytelnika, w przeciwieństwie do przekładów specjalistycznych - dosłownych, które czasami brzmią niezrozumiale i wymagają przypisów i objaśnień.

  dr Maria Kantor
  Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich
  tłumacz i popularyzator Biblii
  Uniwersytet Jagielloński


  Przekład przygotowany redakcyjnie na podstawie tłumaczenia z języka hebrajskiego dokonanego przez: Annę Horodecką i Jurija Gołowanowa

  Wydanie: pierwsze
  Data i miejsce wydania: Warszawa 2013
  Format: 135 x 192 mm
  Oprawa: miękka
  Liczba stron: 336
  Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
  ISBN: 978-83-7829-075-9
  Redakcja: Zespół Wydawnictwa NPD oraz VOCATIO

  Księga Psalmów-fragment