Królestwo Boże nie z tego świata - Włodzimierz Tasak

 • 39,90 zł 35,91 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Vocatio
  • Waga: 0.6 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Królestwo Boże to idea, która wyjaśnia, czym w istocie jest nasze życie. A także czym może się ono stać. I czym się w końcu stanie. Podobnie świat, który znamy, jest naszym rajem utraconym. Miejscem, które rozpaczliwie szuka choćby namiastki doskonałości utraconej w wyniku upadku.

  Człowiek jest rozdarty pomiędzy dwoma światami, między tym, co przyziemne i konkretne, a tym, co jest naszym marzeniem i metafizyczną tęsknotą, jak pisał o tym Zbigniew Herbert. Mówiąc językiem Biblii – jesteśmy rozdarci pomiędzy tym, co doczesne, a tym, co wieczne. Im szybciej każdy z nas zrozumie, do którego z tych światów należy na stałe, tym lepiej.

  Gdybym ideę Królestwa Bożego musiał zawrzeć tylko w dwóch słowach, byłyby to: nadzieja i doskonałość. Pierwszego potrzebujemy, aby znieść nieznośną doczesność, drugie jest darem, który przekazał nam Jezus, i to na wieczność.
  Prawda o wieczności, a co za tym idzie prawda o Królestwie Bożym, zmienia nasze tu i teraz. Ona zmienia wszystko na zawsze.

  I o tym jest ta książka.


  Włodzimierz Tasak jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł doktora teologii. Od 2018 r. jest rektorem Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Warszawie, gdzie od 1995 r. jest też wykładowcą Historii Kościoła. Wieloletni pastor. Tłumacz literatury wojskowo-historycznej i teologicznej oraz autor licznych artykułów z obu tych dziedzin. Jest też autorem książek: Historia statusu prawnego Kościoła Baptystycznego w Polsce w latach 1918-1995 (2015) oraz Reformacja – sukces czy porażka? (2017). Prowadzi blog: patrząc szeroko/mierząc wysoko (www.zgory.com).

  KATEGORIA: Wzrost duchowy
  CENA: 39,90 PLN
  OPRAWA: miękka
  FORMAT: 145 x 205 mm
  LICZBA STRON: 272
  ISBN: 978-83-7829-352-1
  EAN: 9788378293521