Kiedy krzyż stał się mieczem

 • 12,00 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Służba Szalom
  • Waga: 0.3 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze

  Podtytuł: Pochodzenie i konsekwencje teologii zastąpienia

  Zawiera szokujące dane pomijane w większości książek o chrześcijańskie historii. Pozycja ta rozpatruje tragiczną rolę, jaką przez wieki chrześcijanie odgrywali w prześladowaniu Żydów. Większość chrześcijan nie jest świadoma tej krwawej skazy na spuściźnie Kościoła.

  W jaki sposób i dlaczego Kościół z demoniczną nienawiścią prześladował naród żydowski w imię Chrystusa? Niniejsza ważna praca Merrilla Bolendera odpowiada na to pytanie, przedstawiając dokumentację historyczną, której prawdopodobnie czytelnicy nie usłyszą z przeciętnej ambony czy w seminarium.

  Marill nazywa błąd teologiczny w teologii zastąpienia oraz wykazuje, w jaki sposób to niebiblijne nauczanie odegrało kluczową rolę w rzezi niezliczonych Żydów podczas wypraw krzyżowych, inkwizycji, pogromów, a nawet holokaustu. Krzyż - symbol Bożej miłości dosłownie stał się mieczem.

  Kościół musi zrozumieć proroczą rolę narodu żydowskiego w Bożych zamiarach dotyczących odkupienia, które odsłaniają się w czasach ostatecznych. Ciało Chrystusa Musi nauczyć się, zrozumieć oraz we właściwy sposób zastosować Pismo w odniesieniu do Bożych planów opartych na przymierzy wobec ziemi izraelskiej oraz Jego wybranego ludu.

  Czy Kościół zatwardzi swoje serce i powtórzy błędy przeszłości? Czy może wyciągnie naukę ze swoich błędów, rozpozna grzech i będzie pokutował? Tylko przez pokutę doświadczy on uzdrowienia, odnowy i pojednania, którego Bóg pragnie - dla Izraela i Kościoła.

  Merrill Bolender i jego żona Donna są zwykłymi ludźmi, jednak mają niezaprzeczalne powołanie w swoim życiu. W latach osiemdziesiątych mieszkali i pracowali w Izraelu przez prawie 3 lata. Od roku 2004 pracują i służą w Ebenezer Operation Exodus. Organizacja ta, powstała w 1991 roku, jest narzędziem Pana - pomogła 133000 Żydów w powrocie statek lub samolotem do ziemi izraelskiej, mając na celu wypełnienie biblijnego proroctwa.

  Autor: Merrill Bolender
  Liczba stron: 78
  Okładka: miękka
  Rok wydania: 2013
  Format: 14x5x21 cm
  ISBN: 9788360917978