Edukacja która zmienia życie

 • 43,00 zł 30,10 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Logos
  • Waga: 0.4 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 2 - 3 dni robocze
  • Autor: Dr Adams Marilee
  • ISBN: 978-83-63488-60-4
  • Liczba stron: 248
  • Wymiary: A5

  Rozpalanie miłości do nauki

  Na prośbę pedagogów – fanów bestselleru Myślenie pytaniami – Marilee Adams przed-stawia fascynującą metodę tworzenia atmosfery szkolnej przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską. Przy pomocy wzruszającej historii o nauczycielce będącej na gra-nicy wypalenia zawodowego pokazuje, jak wielki wpływ na porozumiewanie się z ucz-niami, współpracownikami i z nami samymi ma nasze psychiczne nastawienie. Przytacza barwne przykłady, w jaki sposób pielęgnowanie czegoś, co określa „drogą uczącego się”, prowadzi do przełomu w krytycznym myśleniu, komunikacji i współpracy. Ta inspirująca książka zawierająca ćwiczenia, linki do zasobów internetowych i autorską mapę wyboru określającą różne postawy umysłu, dostarcza narzędzi, które naprawdę zmieniają życie, zachęcając zarówno uczniów, jak i nauczycieli do otwartości, kreatywności, skuteczności, wytrwałego rozwiązywania problemów i nieustannego uczenia się.

  Dr Marilee Adams jest prezesem Inquiry Institute – organizacji konsultingowej, coachingowej i edukacyjnej. Jest doradcą w Learning Forward New Jersey i adiunktem w American University w programie Key Executive Leadership na Wydziale Spraw Publicznych.

  „Książka zwiększa skuteczność nauczyciela, dostarczając mu głębokich, mocnych, a jednocześnie prostych narzędzi do poprawy komunikacji i metod nauczania, a nade wszystko usprawniania nauki uczniów”.
  dr Harvey Silver
  – prezes Silver Strong & Associates, LLC,
  oraz współzałożyciel i prezes Thoughtful Education Press

  „Książka ma w sobie mądrość. Polecam ją wszystkim nauczycielom, studentom, administratorom i zawodowym trenerom rozwoju, próbującym przywrócić wartość naszej działalności”.
  dr Heidi Hayes Jacobs
  – prezes i dyrektor generalny Curriculum 21

  „Przedstawia żywy obraz uczniów i nauczycieli, którzy uczą się i rozwijają w sobie postawy umysłu… Może naprawdę zrewolucjonizować proces kształcenia”.
  John Barell
  – emerytowany profesor Montclair State University
  oraz autor Did You Ever Wonder? i Developing More Curious Minds

  „Wciągająca i pobudzająca do myślenia książka. Jest prawdziwym sukcesem. Polecam ją naszym nauczycielom i rodzicom”.
  Nancy Starmer
  – dyrektor George School oferującej międzynarodowy program maturalny

  ISBN: 978-83-63488-60-4
  Tytuł oryginału: Teaching that Changes Lives
  Oprawa: miękka
  Ilość stron: 248
  Format: A5