Dusza doświadczająca powodzenia Część 2 Wchodzenie w Boże błogosławieństwo finansowe - Harold R. Eberle

 • 32,00 zł 28,80 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dobry Skarbiec.pl
  • Waga: 0.35 kg
  • Dostępność: Jest
   Czas realizacji: 1 - 2 dni robocze
  • Autor: Harold R. Eberle
  • ISBN: 978-83-61131-14-4
  • Liczba stron: 152
  • Wymiary: 125 x 195 mm
  • Rok wydania: 2021

  Część 2 Wchodzenie w Boże błogosławieństwo finansowe

  „Przypatrzcie się liliom na polu... Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?” (Mt 6,28-30)

  Możesz doświadczać Bożych błogosławieństw! Aby poprawić swoją sytuację finansową, możesz podjąć kilka prostych, praktycznych kroków. Po nauczeniu się, jak przezwyciężać ducha ubóstwa (Część 1), nie skupiaj się jedynie na zarabianiu na życie. Pójdź naprzód! Zasiewaj ziarna na przyszłość i pomnażaj zasoby finansowe. Opisane tutaj wskazówki mogą zmienić twoje życie!

  Wstęp

  To nie jest książka, która powie ci o tym, jak stać się bogatym. Wyjaśnia raczej, jak sprawić, żeby ci się powodziło. Powodzenie to coś więcej! To życie w Bożej obfitości, w Boży sposób.

  W pierwszej książce Dusza doświadczająca powodzenia. Pokonywanie ducha ubóstwa podzieliliśmy się kluczowymi zasadami dotyczącymi rozwijania poczucia panowania. Nauczyliśmy się, co oznacza „szukanie Królestwa Bożego” oraz uwalnianie w naszym życiu „dodanej mocy Bożej”. Przedstawiliśmy również kilka terminów związanych ze zmianą sposobu naszego myślenia. Na przykład kiedy mówimy o mentalności ubóstwa, rozumiemy przez to sposób myślenia prowadzący do porażki. Natomiast z drugiej strony, gdy odnosimy się do postaw powodzenia lub sposobów myślenia zasadzających się na powodzeniu, rozumiemy przez to postawy i wzorce myślenia, które prowadzą do sukcesu. Przyglądaliśmy się również różnicom w stylu życia między ludźmi doznającymi powodzenia a tymi, którzy nieustannie zmagają się z finansami.

  Naszym celem jest rozwijać postawy powodzenia, które będą przynosić obfitość do naszego życia. W drugiej części staramy się opisać kontrast między sposobem myślenia wynikającym z ubóstwa a mentalnością powodzenia. Wyjaśnimy również, co robić – a nie tylko – jak myśleć. Wskażemy na kroki, jakie możesz podjąć, żeby złamać ubóstwo i przyjąć obfitość, którą Bóg ma dla twojego życia. Powodzenie nie jest celem samym w sobie. Nie szukamy bogactwa dla samolubnych przyjemności. Chcemy raczej uzyskać dostęp do Bożego zaopatrzenia, żebyśmy mogli wykonać wszystko to, do czego zostaliśmy na tej ziemi powołani.

  Rekomendacje

  Niniejsza książka to nie kolejny bestseller, to najlepszy pokarm jaki możesz zaoferować dla swojej duszy.

  Dennis Jacobson

  Cała sfera finansów i postawa Kościoła wobec powodzenia była przedstawiana w niewłaściwy sposób i z egoistycznym nastawieniem, w wyniku czego wielu chrześcijan obawiało się zrobić jakikolwiek krok w tym kierunku. Książka Dusza doświadczająca powodzenia przedstawia zrównoważoną koncepcję i praktycznie zastosowanie zasad powodzenia.

  Pastor Pete Eisemann

  Książka, która jest mi osobiście bardzo bliska ze względu na temat.

  Siedziałem w salonie, zerkając przez okno. Patrzyłem, jak zabierają nam naszego starego pick-upa. Towarzyszyli mi żona i troje dzieci. Jednak nie sądzę, żeby odczuwali ten sam wstyd i ból, które usiłowałem ukryć. Było naprawdę kiepsko. Owszem, mieliśmy w kuchni trochę żywności, ale to tylko dlatego, że żona otrzymała bony na jedzenie z rządowego banku żywności. Od kilku miesięcy nie byliśmy w stanie opłacać rachunków za prąd. A najgorsze w tym wszystkim było to, że chciałem najlepiej jak mogłem służyć Bogu.

  To cytat z pierwszych słów tej książki, to słowa, które są tak bardzo wymowne. Ból i wstyd, które towarzyszą nam w podobnych sytuacjach, zadają ogromy cios naszemu chrześcijaństwu i naszej wierze. Dlaczego tak się dzieje, dlaczego towarzyszy nam brak i niedostatek? Dlaczego brakuje nam środków na realizację projektów misyjnych, dlaczego z powodów ograniczeń finansowych nie możemy realizować wizji jakie mamy w sercu? Przecież Bóg jest Panem całej ziemi?
  Zadajemy sobie takie pytania: co jest z nami nie tak, z naszą wiarą, co jest nie tak z naszym Bogiem? Może nie każdy z nas zadaje sobie świadomie takie pytania, ale one są w nas. Coś źle działa, ale co i dlaczego? Jak to naprawić i czy się w ogóle da?

  Nieraz nazywamy takie okoliczności „pracą dla dziurawego worka’’. Kto chciałby w ten sposób funkcjonować przez całe życie? A jednak wielu ludzi tak żyje i nie potrafi znaleźć wyjścia z tej trudnej sytuacji. Negatywne okoliczności sprawiają, że ludzie są nieświadomi możliwości zmiany swojego położenia. Rozwiązania nie są tak trudne jak by się wydawało, a wiele z nich zostało w fantastyczny sposób opisanych w tej książce.

  Ta książka to pozycja na czasie dla każdego z nas, nie tylko dla ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić z bieżącymi wydatkami i związać koniec z końcem, ale także dla tych, którzy są zasobni.

  Autor dzieli się z nami swoją drogą i zrozumieniem tego, jak chodzić w wolności, jak zmienić sposób działania zdominowany myśleniem ubóstwa i niemocy na życie w obfitości. Wielkim atutem tej książki są bardzo dobrze opracowane ćwiczenia, które nas poprowadzą do zmian w patrzeniu i zarządzaniu naszym życiem. Kluczowy w procesie zmian będzie budowany na nowo fundament Słowa Bożego, trzymający nas z dala od chciwości pieniędzy, przed którą Biblia nas ostrzega.
  Doceniam osobiste świadectwo autora, które pozwala nam rozpoznać pomiędzy tym, czym jest duch ubóstwa, a co jest naszym dziedzictwem. To daje nam zrozumienie i pozwala świadomie poczynić praktyczne kroki zmieniające życie.

  Mądrość, doświadczenie, dobre przykłady, zrozumiały język i ćwiczenia czynią tę książkę świetnym narzędziem do zmiany myślenia i działania.
  Wierzę, że Bóg powołał nas, abyśmy zarządzali, pomnażali i panowali.

  I błogosławił im Bóg i rzekł do niech Bóg:
  Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię i czyńcie ja sobie poddaną;
  panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios i nad wszelkim zwierzętami, które się poruszają po ziemi. ​(I Mojż 1,28)

  Pastor Jerzy Rycharski

  Przedmowa do wydania polskiego

  Temat materialnego powodzenia dotyczy każdego bez wyjątku człowieka. Każdy musi coś jeść, każdy potrzebuje się w coś ubrać i gdzieś zamieszkać. I chociaż trudno sobie wyobrazić, aby w naszym kraju komuś groziła śmierć głodowa albo nagość spowodowana ubóstwem, to jednak osób bez dachu nad głową mamy całkiem sporo. A oprócz tych podstawowych potrzeb mamy jeszcze wiele innych związanych z funkcjonowaniem we współczesnym społeczeństwie – jeśli one nie są zaspokojone, to stajemy się wykluczeni społecznie.

  Jednak rzecz nie sprowadza się tylko do posiadania wystarczających zasobów finansowych. Widziałem w Afryce ludzi bardzo ubogich, a jednocześnie po prostu szczęśliwych, cieszących się życiem. Znam też wiele osób, którym dobrze się wiedzie materialnie, a jednak nie są z życia zadowolone. Całkiem często mam do czynienia z osobami, które podejmują decyzje wprowadzające ich w tarapaty finansowe. Doświadczają niepowodzenia materialnego na własne życzenie.

  To prowadzi do wniosku, że nasze powodzenie w sferze materialnej nie jest tylko sprawą okoliczności życia, na które możemy nie mieć wpływu, ale jest przede wszystkim sprawą naszego sposobu myślenia, naszych postaw, czyli tego, co się dzieje w naszej duszy.

  Może nam pomóc przemiana umysłu jaka przychodzi przez zastosowanie prawd zawartych w Bożym Słowie. Z pewnością z tymi najbardziej oczywistymi, jak zaufanie Bogu czy hojność w dawaniu, zetknął się każdy. Ale jest o wiele, wiele więcej prawdy, która może wprowadzić nas w wolność przygotowaną przez Boga! Dlatego warto przeczytać tą książkę!

  Pastor Andrzej Nędzusiak

  Spis treści

  Wstęp .....................................................................7
  1. Bądź realistą ...................................................9
  2. Rozwój jako styl życia ..................................21
  3. Czy warto zmieniać zawód? ..........................33
  4. Myśl dalekosiężnie .......................................51
  5. Myśl w kategoriach majątku rodzinnego ......65
  6. Myśl jak rolnik .............................................75
  7. Jak uniknąć finansowego przekleństwa? ........95
  8. Bądź dawcą ................................................109
  9. Miej marzenia godne Boga .........................121
  10. Kieruj się swoim wewnętrznym głosem serca ..............135
  Podsumowanie ...................................................143

  O autorze: Harold R. Eberle doświadczył Bożego nawiedzenia, gdy był pastorem w Northwest, USA, co zapoczątkowało jego międzynarodową służbę. Od tego czasu działa, aby przygotować Kościół na ostatnie wielkie wylanie Ducha Bożego zanim przyjdzie nasz Pan na ziemię. Harold jest znany na całym świecie, a jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. W języku polskim została wydana pozycja "Cały bukłak". Jego największą pasją jest prowadzanie Kościoła do dojrzałości.

  Autor: Harold R. Eberle
  Liczba stron: 152
  Oprawa: miękka
  Rok wydania: 2021
  ISBN 978-83-61131-14-4
  Tytuł oryginału: Developing a prosperous soul. Volume 2. How to Move into God’s Financial Blessings