PAKIET 2 KSIĄŻEK: Co każdy chrześcijanin powinien wiedzieć o święcie Paschy? + Co każdy chrześcijanin powinien wiedzieć o żydowskim pochodzeniu Jezusa?

 • 78,00 zł 50,70 zł
 • szt.
 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Dobry Skarbiec.pl
  • Waga: 0.7 kg
  • Dostępność: Jest
  • Autor: Rabin Evan Moffic
  • Liczba stron: 2 x 270
  • Wymiary: A5 (135 x 205 mm)
  • Rok wydania: 2018

  PAKIET 2 KSIĄŻEK z rabatem 15%:

  1. Co każdy chrześcijanin powinien wiedzieć o święcie Paschy?

  2. Co każdy chrześcijanin powinien wiedzieć o żydowskim pochodzeniu Jezusa?

  Rabin Moffic czerpie z żydowskiej mądrości w sposób zrozumiały dla każdego. Dzięki swoim cennym przemyśleniom ma nam wiele do zaoferowania.

  Eugene H. Peterson, autor angielskiego przekładu Biblii The Message, emerytowany profesor teologii na Regent College

  Rabin Moffic urządza nam prawdziwą ucztę dla zmysłów i serc. Zastawia przed nami stół do głębokiego doświadczenia paschalnego. Historyczne wydarzenia, biblijne teksty oraz piękne żydowskie opowiadania sprawiają, że czytelnik łatwo angażuje się w lekturę, i jeszcze usilniej pragnie poznać bogactwo płynące z tego święta we własnym domu.

  Lynn H. Cohick, wykładowca Nowego Testamentu na Wheaton College


  Ta książka to skarb dla wiernych wszystkich wyznań. Od kiedy pamiętam, obchodziłam Paschę, ale przyznaję, że dzięki lekturze tej książki dowiedziałam się rzeczy, o których nie miałam pojęcia. To piękna książka, pełna mądrości i wspaniałych inspiracji.

  Sara Davidson, autorka bestsellerów

  Rabin Evan Moffic jest pisarzem i rozpoznawalnym mówcą. Jego misją stało się odkrywanie skarbów Biblii Hebrajskiej dla ludzi wszystkich wyznań. Służy jako starszy rabin we wspólnocie „Solel” na przedmieściach Chicago. Jest autorem książek Mądrość dla ludzi wszystkich wyznań oraz Judaizm na nowo poznany. Rabin Moffic wykłada i naucza w dużych kościołach oraz międzywyznaniowych organizacjach w całych Stanach Zjednoczonych. Często pojawia się w roli religijnego komentatora w krajowych wydaniach serwisów informacyjnych. Pisuje dla tak poczytnych gazet, jak The Chicago Tribune, The Huffington Post i innych.

   

  Kiedy skończyłem czytać tę wspaniałą książkę rabina Evana, nie dawała mi spokoju jedna myśl: kiedy zaczynamy rozumieć, skąd biorą się nasze różnice, odkrywamy to, co nas łączy, a nie dzieli. Rabin Moffic, przedstawiając nam tę niezwykłą historię, a jednocześnie oferując głębokie zrozumienie Paschy i Exodusu, wyjaśnia znaczenie przedmiotów, słów i żydowskich rytuałów. Pomaga uświadomić sobie wspólne dla naszej wiary i dla całej ludzkości przeżycia – głód wolności (wolności od czegoś i uwolnienia do czegoś), nadzieję na wieczne życie i nieustanne marzenia o tym, czym jest życie dla Żydów, chrześcijan i ludzi na całym świecie. Pascha pokazuje, że nasze domy są świętymi miejscami – świątyniami Pana Boga. Łamanie chleba to wspólnota świętych. Dzięki tej książce twoja wiara i życie będą bogatsze i pełniejsze. Jednak mam małą sugestię. Uważam, że warto zmienić tytuł na: Co każdy CZŁOWIEK powinien wiedzieć o święcie Paschy?

  o. John Cusick, Archidiecezja Katolicka w Chicago


  Książkę rabina Moffica czyta się lekko. To pozycja pełna interesujących opowiadań i myśli. Bogata w kulturowe konteksty. Wierzę, że poszerzy i pogłębi drogę wiary każdego czytelnika.

  Patsy Clairmont, autorka angielskiego bestselleru Twirl: A Fresh Spin at Life

  Duchowe korzenie każdego chrześcijanina zaczynają się od Jezusa, a duchowe korzenie Jezusa zaczynają się od judaizmu. Natomiast duchowe korzenie judaizmu są zanurzone głęboko w obietnicy i praktyce uwalniania. Książka rabina Evana jest niezwykłym narzędziem do tego, aby te korzenie podlewać i nawadniać.

  Rabin Rami Shapiro, autor książki Hagada na Pesach dla chrześcijan

  Pascha to uniwersalna historia wolności. Przesłanie na jej temat jest obecnie potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Rabin Moffic otwiera przed nami niezwykły świat Paschy w sposób zrozumiały i dostępny dla ludzi wszystkich wyznań.

  Lonnie Nasatir, Liga Przeciwko Zniesławieniu

  Ludzie na całym świecie poszukują lepszego sposobu na życie. Wielu pielęgnuje rodzinne zwyczaje – ale czasem odwaga, aby wychylić głowę poza naszą tradycję, pomaga dostrzec coś, czego nigdy byśmy nie zauważyli. Rabin Evan Moffic dzięki barwnym opowiadaniom i głębokim myślom rozjaśnia światło żydowskiej mądrości w sposób, który pozwala każdemu odnaleźć własną drogę.

  Christine Chakoian, starszy pastor, Pierwszy Kościół Prezbiteriański w Lake Forest


  Rabin Moffic stworzył wspaniały przewodnik do uwalniania mocy słów – w stosunku do Boga, do samych siebie i do innych ludzi.

  Jeff Goins, autor książki Wykolejony: Kiedy złamany świat wślizguje się do naszego wygodnego życia


  Rabin Evan Moffic jest zapalonym nauczycielem. Potrafi przedstawiać starożytne prawdy językiem przystępnym i zrozumiałym dla współczesnego czytelnika. Jego głębokie zrozumienie oryginalnych hebrajskich pism oraz żydowskie pochodzenie są ogromnym błogosławieństwem dla każdego, kto pragnie nauczyć się czegoś nowego.

  Steve Gillen, pastor w Willow Creek Community Church

  Rabin Moffic jest porywającym mówcą dla ludzi w każdym wieku. Wskazuje na bogactwo Starego Testamentu i judaizmu oraz w odkrywczy sposób przedstawia osobę Jezusa. Potrafi doskonale uchwycić Jego żydowskie pochodzenie i naturę. Zarówno chrześcijanie, jak i Żydzi mogą wiele skorzystać z jego wiedzy i charakteru.

  Ken Davis, komik i autor bestsellerów

  Evan Moffic jest mistrzem wyrażania żydowskiej mądrości. Wierzę, że ta książka ubogaci każdego.

  Dr Eboo Patel, założyciel i prezes organizacji Interfaith Youth Core

  Evan Moffic jest nie tylko rabinem, ale uczonym i świetnym dydaktykiem. Dociera ze swoim przesłaniem do każdego, bez względu na wyznanie czy kulturę. Robi to z polotem, humorem i erudycją. Taki już jest.

  Jim Kenney, Międzynarodowa Rada na Rzecz Pokoju Międzywyznaniowego

  Rabin Moffic jest jednym z najlepiej rokujących młodych rabinów i uczonych, jakich miałem okazję słuchać. Naucza zarówno na temat judaizmu, jak i chrześcijaństwa. Jego poczucie humoru, błyskotliwość oraz głębokie zrozumienie Starego Testamentu i wczesnego chrześcijaństwa są cennym źródłem wiedzy na temat żydowskiego pochodzenia, historii i natury Jezusa.

  Newton Minow, były dyrektor Federalnej Komisji Łączności (FCC) oraz zastępca dyrektora Komisji ds. debat prezydenckich